Benjas Barbershop i Vejle, drevet af Benjamin Gashi, kan i år fejrer tre succesrige år. I den anledning introduceres nye gruppepriser, ideel til dem som ønsker at spare, være en del af et større fællesskab og få en stilren klipning.
Efter tre år i salonen på Koldingvej 150 i Vejle, markerer Benjas Barbershop sin tredje fødselsdag ved at tilbyde kunderne fordelagtige gruppepriser.
Fremover vil Benjas Barbershop give mængderabat på herreklipning, hvis i er flere der kommer sammen:
- Én person koster 199 kr.
- Hvis i kommer to personer sammen koster det i alt 349 kr.
- Hvis i kommer tre eller flere personer koster det i alt 449 kr., dvs. kun 149 kr. per person!
Som noget nyt, tilbyder Benjas Barbershop også lige nu WOX fjernelse af næse hår for kun 49 Kr.
Det er en fantastisk mulighed for venner og familie at spare på kvalitetsklipning. Benjamin fortæller: "Vi ønsker at give noget tilbage til vores kunder, som har støttet os de sidste tre år."
I salonen, som er en harmonisk blanding af nymoderne og retro stil, stræber Benjamin, selvudnævnt perfektionist, efter at yde det skarpeste håndværk hver eneste gang.
Lokalt samlingssted
Salonen er et samlingspunkt for mænd og børn i alle aldre, og her er der fokus på fællesskab, grin og hygge. Mens du venter, kan børnene more sig med lego, tegnematerialer, et spil dart eller en omgang på Xbox'en. Der er altid plads og tid til en god snak, for Benjamin går meget op i kundernes liv og deres fortællinger.
For at gøre det endnu mere bekvemt for kunder at besøge salonen, tilbyder Benjas Barbershop gratis parkering lige foran døren og kaffe eller varm kakao hvis tørsten melder sig.
Besøg Benjas Barbershop via deres Facebookside for at følge med i deres projekter og nyheder. Book tid via deres hjemmeside, hvor du også kan finde mere information om dem og deres åbningstider.