10 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Vejle. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Så er der nyt fra GARTNERIET KORSHØJ
Dagplejen i Vejle Kommune fejrede 50-årsjubilæum med fest og optog i byerne, hvor børn og dagplejere fejrede dagen med pynt, sang og særlige aktiviteter.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Vejle.
Så er der nyt fra Fairpaint ApS
Vejle byder på et væld af aktiviteter for både børn og voksne denne weekend. Uanset om du er til film, idræt i dagtimerne, guidede ture eller loppemarkeder, er der noget for enhver smag.
Så er der nyt fra LeneS
Børne- og Familieudvalget i Vejle Kommune har besluttet at sammenlægge Børnehuset Bullerbo og Rosborg Børnehus fra august 2026 efter en gennemført høringsproces.
Så er der nyt fra Detailing Center
Så er der nyt fra Fri BikeShop Vejle
Kom med på rundtur i Ny Rosborg og hør om fremtidens byudvikling, boligmuligheder og oplev det nye Rosborg Børnehus i Vejle.
Så er der nyt fra Hedensted VVS Service
Team ADEPT er udpeget som vinder af konkurrencen om at udvikle Nordkajen i Vejle til en ny bydel, hvor universitetet indgår som en åben og inviterende del af byen.
Lawk fra 5.D på Kirkebakkeskolen har netop vundet Museum of Illusions’ skrivekonkurrence for skoleklasser på mellemtrinnet. Mere end 60 skoleklasser fra hele landet havde tilmeldt sig konkurrencen, og Lawks fantasifulde historie skal nu visualiseres og udstilles på Museum of Illusions på Strøget i København.
Så er der nyt fra LeneS
Så er der nyt fra MediSkin