Hver fredag i maj inviteres mænd til Søndermarkshuset for at deltage i en hyggelig formiddag med sang og motion. Deltagerne starter med at synge sange fra Højskolesangbogen, hvilket skaber en god stemning og fællesskab.
Gåtur i den skønne naturEfter sangene går turen ud i den dejlige natur omkring Søndermarken. Gåturen varer cirka 45 minutter og giver deltagerne mulighed for at nyde den friske luft og den smukke natur i området.
Afslutning med hyggeEfter gåturen samles deltagerne i Søndermarkshuset, hvor der er mulighed for at købe en øl eller vand for egen regning. Det er en oplagt mulighed for at fortsætte de gode samtaler og nyde hinandens selskab.
Praktisk information
Datoer: Fredag den 16. maj 2025 og fredag den 23. maj 2025
Tid: Kl. 10.00
Sted: Søndermarkshuset, Søndermarksvej 84, 7100 Vejle
Målgruppe: Alle
Ingen tilmelding nødvendig
Kontakt: Lars Dyhr 60 60 19 98
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her