Onsdag den 10. december 2025 inviterer Prostatakræftforeningen PROPA - Region Syddanmark til en aften i Kræftpatienternes Hus i Vejle, hvor mænd med prostatakræft og deres pårørende kan dele erfaringer og støtte hinanden. Arrangementet starter kl. 16:00 og indledes med kaffe, te og kage.
Så er der nyt fra LeneS
Der sker hver uge spændende ting omkring dig i det lokale erhvervsliv med nyheder, tilbud og arrangementer. Vi har lavet en kort opsummering fra de seneste dage
Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Vejle og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra DagliBrugsen, Bilka, Coop365, Føtex, Kvickly, Min Købmand, Netto, Rema 1000 og SuperBrugsen.
4 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Vejle. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Så er der nyt fra Top Clinic v/Else Møller Larsen
I den kommende uge byder Vejle på en række spændende aktiviteter, fra intens puls og styrketræning til eksklusive foredrag om at opnå en mere rolig hverdag.
Så er der nyt fra MediSkin
Så er der nyt fra Tulipa Blomster & Havedesign
Skibet Kirke inviterer alle til en uforglemmelig aften med musikalsk magi den 9. december 2025. Med både kirkens børne- og voksenkor samt den anerkendte tenor Jesper Buhl på programmet, bliver det en koncert, der vil vække glæde og begejstring.
Så er der nyt fra LeneS
Så er der nyt fra Top Clinic v/Else Møller Larsen
Så er der nyt fra Tulipa Blomster & Havedesign
Så er der nyt fra Lets Drive